Atatürk Resmi
Akdeniz Üniversitesi
Journal Of Education / AJE
MENU
Editörün Mektubu

Editörün Mektubu,

Değerli akademisyen dostlarım,

Bin bir zorluklarla elde edilen bilgi, raporlandığı ve paylaşıldığı sürece değerlidir. Fakülte olarak eğitsel, sosyal ve beşeri alanlarda yayım hizmeti veren dergiler arasında yerimizi alarak, bilim toplumu olma yolunda hızla gelişen ülkemize değer katmak istiyoruz. Yönetim Kurulumuz, 2004 yılında yayım hayatına başlayan ancak elde olmayan nedenlerden dolayı ilk sayısından sonra ara vermiş olan Fakülte Dergimizi, tekrar yayın hayatına başlatma kararı almıştır. Bu amaçla “Akdeniz Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dergisi” adıyla yayım hayatına başlayan ancak yönetim kurulu üyelerimizin ortak kanaatine dayalı olarak dergimizin adı “Uluslararası Akdeniz Üniversitesi Eğitim ve Sosyal Bilimler Dergisi (International Journal of Akdeniz University in Educational and Social Sciences)-UAESBD (IJAESS) olarak değiştirilmiştir. Bu isim değişikliği kendi alanında uluslararası düzeyde bir yer edinme hedefi olan dergimiz için kaçınılmaz olmuştur. Yeni bir isim ve güçlü bir dergi politikasıyla ile yolumuza devam etmek istiyoruz. Öncelikle şunu belirtmeliyim ki; coşkuyla başladığımız bu yolda bize cesaret veren ve desteğini esirgemeyen, başta Dekanımız Sayın Prof. Dr. Mehmet CANBULAT olmak üzere yönetim kurulumuza ve dergimizin yeni döneminde bizlerle birlikte çalışan ve birikimlerini esirgemeyen değerli akademisyen arkadaşlarımıza şükranlarımı sunarım.

Dergimizin kapısı, sosyal bilimler alanında bilgi üretip paylaşmak isteyen tüm bilim insanlarına açıktır. Oluşturacağımız alan editörlüğü sistemiyle bütün sosyal bilim alanlarından makale kabul edeceğiz. Dergimize gönderilen makaleler, araştırma ve yayın etiği ilkeleri çerçevesinde “çift taraflı körleme” sistemi ile değerlendirilecektir. Bu süreç hakem havuzumuzdan seçilecek üç hakemin görüşleri ışığında yapılacaktır.

Dergimiz UAESBD, Yaz ve Kış dönemlerinde olmak üzere yılda iki kez basılı ve elektronik ortamda yayımlanacaktır. Yayımlanma sürecinde izlenecek ilkelerimiz; şeffaflık, yansızlık, nesnellik ve bilimsellik olup bu ilkelerden asla ödün vermeyeceğimizi, dergimize göndereceğiniz eserleri çok büyük bir titizlikle koruyacağımızı, yayımlanmadan önce siz yazarlarla her türlü yapıcı iletişimi elden bırakmayacağımızı taahhüt eder çalışmalarınızda kolaylıklar dilerim.

Doç. Dr. Bayram BIÇAK

Editör

Eklenme tarihi : 2021-08-12 15:00:03
Son güncelleme : 2021-08-12 15:00:03